برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : شنبه ۰۰/۹/۱۳

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
به علت نوسانات قیمت فرش ماشینی ، لطفا تا اطلاع ثانوی قبل از خرید جهت استعلام قیمت جدید محصولات با واحد فروش و سفارشات در ارتباط باشید.

» چرا کاشان سرآمد همه شهرها در فرش ماشینی است؟

چرا کاشان سرآمد همه شهرها در فرش ماشینی است؟

شهرهای زیادی در ایران هستند که عمده تولیدات فرش ماشینی در آنها انجام می گیرد. شهرهایی چون کاشان ، مشهد ، یزد ، اصفهان و دلیجان. کارخانجات و کارگاههای موجود در این شهرستانها بازار تولید فرش ماشینی ایران را در دست گرفته اند . ولی در این میان شهر کاشان مهمترین و مشهورترین شهر در بین تولیدکنندگان عمده فرش ماشینی در ایران و حتی در جهان شناخته می شود . از آنجاییکه تولید فرش دستباف از قدیم الایام در این شهر رواج داشته و کارخانجات تولید و صنایع وابسته به فرش ماشینی به وفور در این شهر دیده می شود ، این امر باعث شده که نام برخی از این کارخانجات در دنیا شناخته شده  باشد . به گفته یکی از دوستان که از نزدیک در نمایشگاه سالانه هانوفر آلمان حضور داشت ، بیشتر اروپاییانی که در این صنعت کار می کنند ، نام کاشان را در کنار نام واندویل یعنی بزرگترین سازنده دستگاههای بافندگی بلژیک قرار می دهند .
نام کاشان از دیرباز با نام فرش عجین شده و در واقع اولین فرش ماشینی در کارخانجات این شهر راه اندازی شده و با الیاف براق و مصنوعی و با وزنی بسیار پایین وارد بازار شده است.
 امروزه با توجه به پیشرفت اینترنت و شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام که اکثر مردم از آنها استفاده می کنند ، علاقه مندی و سلیقه مردم مطابق سلیقه جهانی پیش می رود . در گذشته از روی ظاهر و لباس افراد متوجه می شدیم که اهل کدام منطقه هستند . اما امروزه با جهانی شدن اینترنت فاصله مکانی عملا وجود نداشته  و مردم بسیار به هم نزدیک هستند . و وقتی که مردم به میزان بالایی در تعامل و ارتباط با همدیگر هستند ، خواه ناخواه سلیقه آنها نیز به همدیگر نزدیک می شود . این امر در مورد انتخاب طرح و رنگ و نقشه فرش ماشینی نیز صادق می باشد .
معمولا در هر فاصله زمانی تعدای طرح و نقشه و رنگ جزو بهترین و بیشترین انتخابهای مردم می شد . البته  این فاصله زمانی بسیار کوتاه است  به همین علت طراحان و مدیران کارخانجات معمولا در صدد شناسایی سلایق مردم و بروز کردن محصولات تولیدی خود می باشند.
وقتی به فروشگاههای اینترنتی فرش سر می زنیم ، تعداد طرحها و رنگها و نقشه ها در همه مدلهای بافت 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه ، 1200 شانه و 1500 شانه آنقدر زیاد وجود دارد ، که مشکل پسندترین افراد نیز می توانند در این فروشگاهها انتخاب خود را انجام دهند . در حقیقت وجود رقابت شدید بین تولیدکنندگان و طراحان  باعث می شود که در این مسابقه طرح و رنگ و تراکم و نقشه هر یک بخواهند پیروز میدان شوند و چه بسا در این میان برخی با کپی کردن نقشه ها و طرحها از رقبان خود سبقت گرفته و درنهایت برنده اصلی کسی خواهد بود که بهترین کیفیت را با مناسبترین قیمت و بهترین کیفیت مواد اولیه ئ بالاترین ضمانت به مشتری بتواند عرضه کند .
پس به جرات می توان گفت یکی از مهمترین دلایل مشهور شدن کاشان به عنوان قطب صنعت فرش ماشینی جهان اینست که تولیدکنندگان فرش ماشینی به مبادلات الکترونیکی و فروشگاههای خرید آنلاین روی آورده و میدان رقابت را تنگ تر و تنگ تر کردند . بطور کلی شاید از ویژگیهای شخصیتی مردم کاشان باشد که در عین داشتن هوش و ذوق و قریحه بالا ، بحث رقابت از علاقمندیهای آنها می باشد و طبیعتا هر چه رقابت بین تولیدکنندگان و طراحان در سطح بالاتری صورت گیرد ، نهایتا محصول تولیدی کیفیت بالاتری خواهد داشت .
در شهر کاشان هم از لحاظ تکنولوژی ، هم از لحاظ نیروی انسانی کارآمد و باذوق و هم از لحاظ استعداد ذاتی در زمینه فرش و صنایع وابسته به آن ، زمینه بسیار مناسبی برای رقابت موجود است .
به عبارتی می توان گفت کاشان بورس فرش ماشینی است و همچنانکه شما برای خرید هر نوع کالایی به بورس مربوطه و سرچشمه اولیه آن مراجعه می کنید ، در کاشان می توانید هر نوع فرش ماشینی با هر تعداد شانه و تراکم و طرح و رنگ و نقشه و البته ازجدیدترین آنها را بیابید.
شهر کاشان نقطه آغاز و پایان بازار فرش ماشینی جهان است .

برچسب
'فروش اینترنتی فرش ماشینی' , 'سرآمد ترین شهر فرش ماشینی' , 'فروشگاه اینترنتی فرش ' , 'کاشان شهر فرش' , 'قطب فرش ماشینی دنیا'
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  مزایای پرداخت کامل صورتحساب یا فاکتور خرید فرش ماشینی به صورت اینترنتی
•  قیمت بروز فرش ماشینی کاشان
•  قوانین و مقررات خرید از فرش کاشان
•  شیوه های پرداخت فرش کاشان
•  بهترین قیمت فرش ماشینی
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه