برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : شنبه ۰۰/۹/۱۳

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
به علت نوسانات قیمت فرش ماشینی ، لطفا تا اطلاع ثانوی قبل از خرید جهت استعلام قیمت جدید محصولات با واحد فروش و سفارشات در ارتباط باشید.

» راهنمای خرید فرش ماشینی درجه یک

چگونه فرش ماشینی درجه یک خریداری کنیم

از آنجاییکه فرش کالای جدایی ناپذیر از اسباب و اثاثیه منزل هر ایرانی است ، همیشه خرید یک فرش مناسب از دغدغه های اکثر خانواده های ایرانی بوده است . فرش هر خانه جدای از منظر پوشش و زیبایی ساختمان در روحیه افراد خانواده نیز مستقیما تاثیر گذاشته و به همین دلیل خرید فرش از حساسیت ویژه ای برخوردار است . در این مقاله نکاتی را جهت راهنمایی خرید فرش خدمتتان ارایه می گردد .

شناخت فرش ماشینی درجه یک

بطور خلاصه باید بدانیم که کیفیت فرش ماشینی به جنس نخ و نوع بافت آن بستگی مستقیم دارد . با وجود تنوع بسیار بالا در بافت انواع فرش ماشین و استفاده از انواع نخ اکریلیک ، پلی پروپیلن و پلی استر که هر کدام دارای ویژگیهای متفاوتی هستند ، تجربه ثابت کرده است که نخ اکریلیک از سایر نخها کیفیت بالاتری داشته و فرشهایی کیه نخ مصرفی آنها از الیاف اکریلیک تهیه می شود ، استحکام و دوام بسیاربالاتری نسبت به سایر فرشها دارا می باشند . فرشهای اکریلیک نسبت به پلی استر از لطافت و نرمی بسیاربالاتری برخوردار بوده به نحویکه یکی از راههای شناخت یک فرش ماشینی اکریلیک ، لمس کردن سطح فرش می باشد . با دست کشیدن روی سطح یک فرش اکریلیک اصلا  چسبندگی احساس نمی شود و با لمس کردن سطح فرش ، دست روی آن سر خورده و ریشه های فرش به راحتی از زیر دست به صورت دانه دانه عبور کرده و به هیچ وجه کلاف نشده و در هم گره نمی خورد . دلیل مهم دیگر در مرغوبیت فرش اکریلیک ، مقاومت بسیار بالای آن در مقابل پاخوردگی و برگشت پذیری و داشتن حالت ارتجاعی بسیار بالای فرش اکریلیک می باشد .
فرش اکریلیک به هیچ عنوان بوی مواد نفتی یا پلاستیک نمی دهد و در برابر درجه حرارتهای بالایی مثل قابلمه یا اتوی داغ بسیار مقاوم است . رنگهای مصرف شده در فرش های اکریلیک شاداب و زنده بوده و نقشه اکثرا زیبا و بروز می باشند .
اصطلاح بسیار آشنای دیگری که در بافت فرش ماشینی شنیده اید ، تراکم و شانه می باشد که با کیفیت فرش رابطه مستقیم دارد . به تعداد ریشه ها در یک متر از عرض فرش ماشینی تراکم عرضی یا شانه گفته می شود . ماشینهای بافندگی امروزی از 440 شانه شروع شده و پس از آن  500 ، 700 ، 1000 ، 1200 و 1500 شانه در بازار موجود است و هرچه تعداد شانه بیشتر باشد ، فرش ظریف تر و زیباترو شلوغ تر بوده و به فرش دستباف شبیه تر خواهد بود .
اصطلاح تراکم به تعداد ریشه در یک متر طول فرش گفته  می شود که تراکم رایج در بازار 2550 ، 3000 و 3600 بوده که طبیعتا هر چه تراکم بالاتر باشد ، فرش سنگین تر و سفت تر خواهد بود .
مورد دیگری که در کیفیت فرش ماشینی تاثیر مصتقیم دارد ، جنس نخ خاب مصرفی فرش می باشد . هر چه نخ از الیاف باکیفیت تر تهیه شده باشد و از ریس و رنگرزی بهتری برخوردار باشد ، فرش تولیدی نهایی ، زیبایی و استحکام بیشتری خواهد داشت .

انتخاب رنگ و طرح مناسب برای فرش ماشینی

تجربه خریداران فرش ماشینی ثابت کرده است که برای خرید وسایل منزل بهتر است از خرید فرش آغاز کنید . از آنجاییکه معمولا خرید فرش ماشینی کاری است که زمان زیادی بطول می انجامد ، بهتر است ابتدا مبلمان و سایر وسایل خانه را خریداری کرده و پس از آن برای خرید فرش اقدام کنیم .

همچنین باید هماهنگیهای روانشناختی را در رنگ آمیزی فرش با ساید وسایل منزل انجام دهیم . تا ضمن انتخاب رنگی مطابق با سلیقه و روحیات خود ، زیبایی کلی منزل خود را تضمین کنیم . با وجودیکه سلیقه فردی ما برای اتخاب رنگ فرش بسیار مهم است ، نباید از اصول کلی رنگ غافل بمانیم . چه بسا در بیشتر مواقع انتخاب رنگ خنثی ، بهترین انتخاب است . یا مثلا بهتر است بدانیم انتخاب رنگهای تیره ، محیط را کوچکتر ازاندازه اصلی و فضا را سنگین جلوه می دهد . و چنین انتخابهایی اثرات منفی روانی در مصرف کننده خواهد گذاست .

برچسب
'راهنمای خرید فرش ماشینی' , 'راهنمای خرید فرش' , 'راهنمای خرید فرش خوب' , 'راهنمای خرید فرش فانتزی' , 'راهنمای خرید فرش ابریشم' , 'راهنمای خرید فرش ماشینی خوب' , 'راهنمای خرید فرش ایرانی' , فرش , 'فرش ماشینی' , 'تراکم فرش' , 'نخ اکرولیک'
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  قیمت بروز فرش ماشینی کاشان
•  ارسال سریع فرش و ارسال رایگان فرش ماشینی به سراسر کشور
•  استخدام در فرش کاشان
•  شیوه های پرداخت فرش کاشان
•  هنگام خرید اینترنتی فرش چگونه اعتماد کنیم ؟
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه