برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : شنبه ۹۹/۷/۵

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
به علت نوسانات قیمت فرش ماشینی ، لطفا تا اطلاع ثانوی قبل از خرید جهت استعلام قیمت جدید محصولات با واحد فروش و سفارشات در ارتباط باشید.

» علت اختلاف قیمت فرش ماشینی

دلیل تفاوت قیمت فرش ماشینی چیست ؟

دلایل تفاوت قیمت فرش ماشینی
در هنگام خرید فرش ماشینی کاشان برای هر خریداری این سوال پیش می آید که اختلاف قیمت فرش های ماشینی موجود در بازار در چیست ؟
قیمت فرش ماشینی به عوامل مختلفی بستگی دارد . تمامی فرش های ماشینی دارای ویژگی های خاص به خود می باشند که هر یک از مشخصات بر روی قیمت و کیفیت ان ها تاثیرگذارند . شانه و تراکم ، الیاف فرش ، تعداد رنگ  فرش ، نوع دستگاه بافنده فرش ، ابعاد فرش از مواردی هستند که قیمت فرش را تعیین می کنند .
الیاف فرش ماشینی شامل نخ خاب ، نخ تار و نخ پود می شود که هر یک از ان ها قیمت و کیفیت فرش را تحت تاثیر قرار می دهند . فرش های ماشینی با سه نوع خاب مانند اکریلیک ، پلی پروپلین و پلی استر بافته می شوند . در حال حاضر بهترین و گرانترین فرش ماشینی ، فرشی است که با نخ خاب اکریلیک بافته شده باشد . این الیاف بسیار مقاوم و مستحکم هستند و با فرایند هیت ست به حداقل پرزدهی رسیده اند . الیاف اکریلیک عموما وارداتی هستند و بهترین کیفیت را در میان الیاف نخ خاب فرش های ماشینی دارا می باشند و به تبع قیمت بالاتری نیز دارند . به طور کلی می توان گفت فرش های ماشینی اکریلیک و فرش های پشمی قیمت بالاتری از فرش های پلی استر و پلی پروپلین دارند . فرش های اکریلیک نسبت به نخ پشم رنگ پذیری بهتری دارند و در برابر رطوبت و جذب آلودگی از خود مقاومت بیشتری نشان می دهند .
تراکم قالی های ماشینی نیز در قیمت فرش تاثیر دارند . امروزه با پیشرفته شدن تکنولوژی و روی کار آمدن دستگاه های مدرن ، فرش های ماشینی با تراکم های بالاتر بافته می شوند . بالا رفتن تراکم و شانه در فرش باعث ریز بافت تر شدن آن می شود و به همین خاطر در آن از مقدار نخ خاب و مواد اولیه بیشتری استفاده می شود .
منظور از تراکم همان تعداد گره های موجود در طول فرش است . هر فرش ماشینی دارای دو نوع تراکم طولی و عرضی می باشد که به تعداد گره های موجود در یک متر عرض فرش ، شانه فرش می گویند . هر مقدار تراکم فرش ماشینی بیشتر شود گره های فرش به هم نزدیکتر شده و فرش فشرده تر و توپرتر می شود .
قالی های 1200 شانه از فرش های تو پر بازار می باشند که به علت تراکم بالا تر و ظرافت بیشتر از قیت بالاتری برخوردارند . فرش های ماشینی 1500 شانه نیز از فرش های گران قیمت بازار محسوب می شوند زیرا بالاترین مقدار تراکم را در میان  فرش های ماشینی دارند و از زیبایی و ظرافت چشم نوازی برخوردارند .
از نظر قیمت رتبه نخست برای فرش های 1500 شانه و پس از ان به فرش 1200 شانه و فرش 1000 شانه تعق می گیرد . فرش های 700 شانه هر چند دارای کیفیت بالایی هستند ولی به خاطر شانه و تراکم کمتر در رده فرش های ارزان بازار قرار دارند . قالی 700 شانه کاشان در انواع فرش 700 شانه واقعی ، فرش 700 شانه تبدیلی و فرش طرح 700 شانه تولید می شود که قالی 700 شانه واقعی بالاترین قیمت را در میان این دسته به خود اختصاص داده است . برای تولید قالی های هفتصد شانه واقعی از بهترین نخ اکریلیک و تراکم 2550 تا 3000 استفاده می شود در حالی که فرش های هفتصد شانه تبدیلی توسط دستگاه های فرش 500 شانه و با تراکم طولی 1500 تولید می شوند .
رنگ نیز در قیمت فرش تاثیر گذار خواهد بود به طور مثال فرش های ماشینی که با تعداد رنگی بیشتری بافته شده اند قیمت بالاتری نسبت به فرش های ماشینی دارند که تعداد رنگی کمتری دارند . پس می توان گفت فرش ماشینی 1000 شانه هشت رنگ قیمت کمتری نسبت به فرش هزار شانه ده رنگ دارد .
تعداد رنگ با تراکم فرش د رارتباط است و با توجه به تعداد شانه و تراکم ، تعداد رنگ فرش تعیین می گردد . فرش های تراکم بالا مانند فرش 1500 شانه با تعداد هشت رنگ طبیعی بافته می شوند و قیمت بسیار بیشتری نسبت به فرش 1000 شانه هشت رنگ دارند
ابعاد فرش نیز باعث اختلاف قیمت در فرش های ماشینی می شود . ابعاد استاندارد قالی های ماشینی شامل فرش 6 متری ، فرش 9 متری و فرش 12 متری است . همان گونه که می دانیم با مدرن شدن دستگاه های بافندگی امکان بافت فرش های ماشینی با سایز های غیر استناندراد و غیر متعارف نیز به وجود امده است . هر مقدار سایز فرش ماشینی بیشتر شود قیمت ان نیز افزایش می یابد . پس فرش ماشینی 12 متری قیمت بالاتری نسبت به سایز های شش و نه متری دارد
برند تولید کننده از دیگر علت های اختلاف قیمت در فرش های ماشینی می باشد . برند فرش سال کاشان از تولید کنندگان فرش ماشینی درجه یک در کشور است که فرش های ماشینی را در بالاترین درجه کیفیت تولید می کند .
از ان جا که تشخیص جنس نخ خاب و کشور تولید کننده آن امری تخصصی است بهترین راه برای مطئن شدن از کیفیت و قیمت فرش ، استفاده از برندهای معتبر و خرید از فروشگاه های مورد اطمینان خواهد بود .
از دلایل اختلاف قیمت فرش در فروشگاه های اینترنتی با فروشگاه های فروش حضوری می توان عرضه مستقیم فرش از کارخانه را نام برد .
فروشگاه اینترنتی فرش سال با عرضه مستقیم فرش های ماشینی کاشان و با حذف واسطه های فروش فرش ماشینی توانسته است فرش های کاشان را بهترین و مناسب ترین قیمت به بازار عرضه دارد .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  استخدام در فرش کاشان
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
•  ضمانت اصل بودن فرش ماشینی
•  شماره حسابهای فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه